تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
چسب کاشی پودری
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
اهمیت شهر سازی و آموزش طراحی پروژه های شهر سازی

آموزش ورقکاری، برشکاری، نقشه کشی کتیا و طراحی پروژه های شهری

طراحی پروژه های شهری - آموزش ورقکاری، برشکاری، نقشه کشی کتیا - آموزش سیویل تری دی(civil 3d) و arc scan

اهمیت شهر سازی و آموزش طراحی پروژه های شهر سازی

آموزش کتیا

در سایت داتیس فیلم های آموزشی رایگانی همچون آموزش ورقکاری، برشکاری، نقشه کشی کتیا، آموزش کتیا، آموزش arcscan، آموزش کتیا، آموزش طراحی پروژه های شهر سازی و... وجود دارد که در این مقاله قصد داریم آموزش طراحی پروژه های شهر سازی را مورد بررسی قرار دهیم.

ابتدا بهتر است به مفهوم شهر سازی بپردازیم. شهر سازی یعنی بررسی و مطالعه طرح ریزی و گسترش شهر ها در کنار نیاز های اجتماعی و اقتصادی. یکی از اهداف اصلی شهر سازی کاهش مشکلات شهر ها و رفع نیاز های مردم می باشد. علم شهر سازی تمامی تحولات و تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در یک شهر را مورد بررسی قرار می دهد و در راستای توسعه ی نظم و هماهنگی و مدیریت و سازماندهی شهر ها می کوشد.

مهندس شهرسازی

کسی که با مطالعه و بررسی رابطه های بین اجتماع و اقتصاد و سیاست در یک شهر برای ایجاد نظم و سامان دهی برنامه ریزی می کند را می توان یک مهندس شهرسازی نامید. مهندس شهر سازی می تواند در آینده شهر تاثیر گذار واقع شود و چشم انداز خوبی را برای آینده ی شهر برنامه ریزی نماید. یک مهندس شهر ساز باید دید وسیعی داشته باشد زیرا قرار است یک شهر را برنامه ریزی و طراحی نماید و برای این کار باید تمام موضوعات مختلف از جمله اقلیم، فرهنگ و.. را در نظر بگیرد و با استفاده از خلاقیت خود آن ها را به بهترین نحو طرح ریزی نماید. در عین تخصصی بودن این رشته ولی یک مهندس شهر ساز در کار خود روزانه با مهندسان معماری و عمران، متخصصان محیط زیست، مردم شناسان و... ارتباط خواهد داشت.

امروزه یکی از مهم ترین ابزار ها برای رسیدن یک مهندس شهر ساز به اهدافش نرم افزار های رایانه ای می باشند. به همین خاطر وقتی به آگهی های استخدام مهندس شهرسازی توجه می کنیم، می بینیم که شرط بیشتر کارفرما ها برای استخدام تسلط بر یکی از نرم افزار های مربوط به این حوزه می باشد. بنابراین اگر در این رشته تحصیل می کنید در کنار آموزش طراحی پروژه های شهر سازی، آموزش نرم افزارهای مربوطه را نیز در برنامه خود قرار دهید.

بعضی از مهم ترین نرم افزار ها در این زمینه عبارت اند از:

 Cityengine: یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی

Auto Cad: یک نرم افزار طراحی دو بعدی و سه بعدی

Revit: یک نرم افزارمدل سازی و طراحی نقشه های ساختمانی

و...

نرم افزار های اتوکد و GIS در رشته مهندسی شهر سازی و... کاربرد بسیار دارند و از اهمیت بالایی نیز برخوردارند. از نرم افزار اتوکد برای طراحی پروژه های شهر سازی به صورت دو بعدی خطی و از GIS جهت تولید نقشه های گرافیکی استفاده می شود .

نرم افزار Cityengine یک نرم افزار سه بعدی  می باشد که برای طراحی شهری مورد استفاده قرار می گیرد و  با بهره گیری از فن آوری مدل سازی به روز و پیشرفته به متخصصان در زمینه GIS، طراحان مدل سه بعدی، معماران و شهر سازان کمک می کند تا در عرض چند دقیقه بتوانند مدل های سه بعدی هوشمندی  را طراحی کنند.

نرم افزار Revit نیز در معماری و شهر سازی برای ایجاد طرح های ساختمانی با دقت فراوان و در زمانی بسیار کوتاه، استفاده می شود.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت داتیس و فیلم های آموزشی که در آنجا برای شما کاربر عزیز قرار داده ایم مراجعه نمایید.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در جمعه 24 ارديبهشت 1400ساعت 7:44 توسط مهرناز | تعداد بازديد : 56 |